FANDOM


Drodzy Brigadierzy i pozostali użytkownicy Language Brigade Wiki,

W tym blogu proponuję kolejną funkcję, która może zostać wdrożona na tą wiki: portale! Tłumaczenia mogą zostać umieszczone na User:Yatalu/Blog:Portals do 25 stycznia. Ten blog i ankieta będą aktywne do końca stycznia. Od lutego głosy i komentarze nadal będą mile widziane, lecz nie będą brane pod uwagę podczas podejmowania decyzji.

Czym są portale? Edit

Zasadniczo, portale to miejsca, w których można znaleźć wszystkie ważne informacje o danym temacie. Wiki o seriach gier mogą mieć portale o każdej grze. Wiki o franczyzie mogą mieć portale o różnych filmach, serialach czy towarach.

Sugerowałabym utworzenie portalu dla każdego języka, w którym zawarte byłyby linki do najważniejszych stron na wiki i ich krótki opis. Jednocześnie, mam nadzieję, że portale byłyby "miejscem spotkań" dla wszystkich tłumaczących/poprawiających w danym języku.

Realizacja techniczna Edit

Aby stworzyć portale, muszę poprosić pracowników Wiki o utworzenie dodatkowej przestrzeni nazw (o nazwie "Portal:"). Strony portalowe mogłyby liczyć się do ogólnej liczby artykułów, tak jak pozostałe strony na wiki.

Portale zastąpiłyby:

Ponadto umożliwi dodatkowe funkcje:

  • "Dyskusja strony" do dyskusji związanych z danym językiem (kto zrobi którą prośbę, ...)
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.