FANDOM


Wikia Dil Tugayı gibi, kullanıcıların uluslararasılaşma ya da yerelleştirme için birlikte çalıştıkları, wikileri ve diğer kaynakları mümkün olduğu kadar çok dilde erişilebilir kılan birkaç wiki projesi daha vardır. Bu sayfada, ilginç veya incelemeye değer bulabileceğiniz wiki projeleri, Wikia Dil Tugayı ile benzer veya ilgili olarak listelenmiştir.

ProjelerEdit

The text on this page is considered outdated. Please update this page accordingly with the English version, or with another version that is up to date. Remove this section when you're done. Thanks!
Project-Wiktionary
Vikisözlük
Muhtemelen Vikipedi'nin küçük erkek kardeşini duymuşsunuzdur Vikisözlük: Wikimedia Vakfı'nın 150'den fazla dilde kelime içeren ortak bir web tabanlı sözlüğü. Amacı, tanımları, etimolojileri, telaffuzlarını, örnek alıntılarını, eş anlamlılarını, zıt ve çevirilerini içeren ücretsiz, çok dilli bir sözlük üretmektir.
Wikia Çeviriler
Wikia Çevirmenleri, Wikia Personeli ve IVT tarafından kapsanmayan tüm diller için ana wikidir. Kendi Personeli veya Yardımcıları olmayan diller burada kendi Wikia projektörünü talep edebilir.
Project-Wikiatranslators
Project-Translatewiki
translatewiki.net
Vikisözlük gibi, translatewiki.net aynı zamanda bir MediaWiki çeviri projesidir, burada 6000'den fazla çevirmen Wikia dahil farklı MediaWiki projeleri için sistem mesajlarını ve diğer metinleri çevirir.
OmegaWiki
OmegaWiki, her dilde, sözlükbilimsel, terminolojik ve eş anlamlılar bilgisiyle ücretsiz, çok dilli bir kaynak üretmek için ortak bir projedir. OmegaWiki ayrıca Wikidata teknolojisinin ilk uygulamasıdır. Wikidata, ilişkisel verileri MediaWiki'ye getirir.
Project-Omegawiki
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.