FANDOM


Języki:
Small-en Small-be Small-bs Small-ca Small-de Small-el Small-es Small-fr Small-gl Small-hy Small-it Small-ja Small-kn Small-ms Small-nl Small-oc Small-pl Small-pt-pt Small-pt-br Small-ro Small-ru Small-sr Small-tl Small-trtr Small-uk Small-val Small-vi Small-zh Small-zhs Small-zh-twt Small-zh-twtw
Aby dołączyć, nie musisz robić nic, poza umieszczeniem odpowiedniej informacji w Szablon:WLB na Community Central. Umieść swój nick i poziom językowy przy każdym języku, w którym jesteś w stanie (i chcesz) pomóc. Tym sposobem, inni mogą łatwo znaleźć odpowiednią osobę do tłumaczenia.

Umieszczanie się na liście Edytuj

Szablon można edytować tylko w edytorze źródłowym, więc musisz znać podstawy kodowania, aby dodać swój nick na listę. Wykorzystaj szablon WLB-user, który zazwyczaj jest wstawiany do tabelki, niewypełniony wygląda w ten sposób:

{{WLB-user
|username =
|babel =
|status =
}}

Po pierwsze, wpisz swoją nazwę użytkownika: upewnij się, że jest poprawna i użyłeś wielkich liter, jeśli jest taka potrzeba. Na przykład:

{{WLB-user
|username = Yatalu

Pole babel jest nieco trudniejsze. Przede wszystkim, musisz znać swój poziom zaawansowania i dopasować do go numeru w systemie babel. Chociaż w szablonie WLB jest wyjaśnione ich znaczenie, więcej informacji możesz znaleźć na Wikipedia:Wieża Babel. W przykładzie zakładamy, że posługujesz się w zaawansowanym stopniu językiem angielskim, więc powinno to wyglądać tak:

|babel = 4

Na koniec, dodaj informację o swojej dostępności. Jest to najbardziej zmienna część szablonu; możesz ustawić swój status na queue (pracujący nad tłumaczeniem), busy (brak czasu na tłumaczenie) lub inactive (nie tłumaczący przez dłuższy okres czasu). Jeśli jesteś dostępny i chętny do tłumaczenia, wpisz według przykładu poniżej:

|status = available
}}

Wskazówki Edytuj

Jeśli kodowanie nie jest twoją mocną stroną, oto kilka wskazówek, które ci w tym pomogą:

  • edytuj każdą sekcję osobno, zamiast całego szablonu;
  • patrz na przykład i na to, jak inni użytkownicy wpisali się na listę;
  • użyj podglądu zanim zapiszesz edycję, dzięki czemu będziesz mógł sprawdzić czy zrobiłeś wszystko w porządku i w razie potrzeby powrócić do edycji i poprawić.

Co teraz? Edytuj

Właśnie dołączyłeś, co dalej? Możesz spojrzeć na Portal:Polski, by nawiązać kontakt z innymi użytkownikami i sprawdzić, co się dzieje na wiki. Jeśli masz ochotę coś przetłumaczyć/poprawić, odwiedź Translate:Requests i Correct:Requests – być może czekają na ciebie nowe prośby!

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.