FANDOM


The text on this page is considered outdated. Please update this page accordingly with the English version, or with another version that is up to date. Remove this section when you're done. Thanks!
This page, or parts of it, are still untranslated. Please translate them to the appropriate language (Polish).

Aby dołączyć, nie musisz robić nic, poza umieszczeniem odpowiedniej informacji w Szablon:WLB na Community Central. Umieść swój nick i poziom językowy przy każdym języku, w którym jesteś w stanie (i chcesz) pomóc. Tym sposobem, inni mogą łatwo znaleźć odpowiednią osobę do tłumaczenia.

Umieszczanie się na liście Edit

Szablon można edytować tylko w edytorze źródłowym, więc musisz znać podstawy kodowania, aby dodać swój nick na listę. Wykorzystaj szablon WLB-user, który zazwyczaj jest wstawiany do tabelki, niewypełniony wygląda w ten sposób:

{{WLB-user
|username =
|babel =
|status =
}}

Po pierwsze, wpisz swoją nazwę użytkownika: upewnij się, że jest poprawna i użyłeś wielkich liter, jeśli jest taka potrzeba. Na przykład:

{{WLB-user
|username = Yatalu

Pole babel jest nieco trudniejsze. Przede wszystkim, musisz znać swój poziom zaawansowania i dopasować do go numeru w systemie babel. Chociaż w szablonie WLB jest wyjaśnione ich znaczenie, więcej informacji możesz znaleźć na Wikipedia:Wieża Babel. W przykładzie zakładamy, że posługujesz się w zaawansowanym stopniu językiem angielskim, więc powinno to wyglądać tak:

|babel = 4

Na koniec, dodaj informację o swojej dostępności. Jest to najbardziej zmienna część szablonu; możesz ustawić swój status na queue (pracujący nad tłumaczeniem), busy (brak czasu na tłumaczenie) lub inactive (nie tłumaczący przez dłuższy okres czasu). Jeśli jesteś dostępny i chętny do tłumaczenia, wpisz według przykładu poniżej:

|status = available
}}

Wskazówki Edit

Jeśli kodowanie nie jest twoją mocną stroną, oto kilka wskazówek, które ci w tym pomogą:

  • edytuj każdą sekcję osobno, zamiast całego szablonu;
  • patrz na przykład i na to, jak inni użytkownicy wpisali się na listę;
  • użyj podglądu zanim zapiszesz edycję, dzięki czemu będziesz mógł sprawdzić czy zrobiłeś wszystko w porządku i w razie potrzeby powrócić do edycji i poprawić.

Co teraz? Edit

Właśnie dołączyłeś, co dalej? Możesz spojrzeć na Portal:Polski, by nawiązać kontakt z innymi użytkownikami i sprawdzić, co się dzieje na wiki. Jeśli masz ochotę coś przetłumaczyć/poprawić, odwiedź Translate:Requests i Correct:Requests – być może czekają na ciebie nowe prośby!

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.