FANDOM


Diller:
Small-en Small-be Small-ca Small-de Small-es Small-fr Small-gl Small-it Small-ja Small-kn Small-nl Small-oc Small-pt-pt Small-pt-br Small-ro Small-ru Small-trtr Small-uk Small-val Small-zh Small-zhs Small-zh-twt Small-zh-twtw
Aşağıda sıkça sorulan sorular, ziyaretçiler veya yeni üyeler tarafından genellikle (ama her zaman değil!) Çokça sorulan sorular var. Sorular konuya göre sıralanır, böylece bu sayfanın belirli bir bölümüne bağlantı yapmak daha kolaydır.

Bu listede olmayan bir sorunuz varsa, üyelerimize Portal:Türkçe adresine yazarak veya birisinin mesaj duvarına yazarak tek tek sormaktan çekinmeyin. Ortak bir soru olduğunda buraya eklenecektir, bu nedenle buraya kendi sorularınızı eklemeyin.

İlgili sayfalarEdit

  • Start — vikide başlamak için faydalı bilgiler.
  • Project:Policy — vikide izin verilenlere/izin verilmeyen.

WLB hakkındaEdit

Wikia Dil Tugayı nedir?
Wikia Dil Tugayı (WLB), Wikia ("Tugaylar") genelindeki kullanıcıların, diğer kullanıcılara ve vikilere çeviriler ve düzeltmeler konusunda yardımcı olmaya gönüllü oldukları bir projedir. Eğlenceli, işbirlikçi ve hem İngilizce hem de uluslararası vikilere yardım ediyor! WLB hakkında daha ayrıntılı arka plan bilgilerini okuyabilirsiniz.
Tugaylar nedir? Neden onlara böyle diyorsun?
Tugaylar, Wikia Dil Tugayı'nın (WLB) üyesidir ve "bir tugay üyesi" anlamına gelir. Ancak diğer diller bu terimden sapabilir. Bu kelimenin diğer dillerde çevirileri için WLB terminology 'ye bakın.

Bir üye olmaEdit

WLB'ye katılabilir miyim? Herhangi bir gereksinim var mı?
Fandom hesabı olan herkes katılabilir! Gerçek bir gereklilik yoktur. İsminizi ve bilgilerinizi bizim dillerimizden birinin üyesi içine koyduğunuz anda bir "Tugay" (WLB üyesi) olacaksınız. Vikilerimizi düzenleyebilir ve yapmadan yardım edebilirsiniz, ancak bu bizim de sizinle iletişim kurmamızı kolaylaştıracak.
Nasıl üye olurum?
Her dilin kendi üye listesi vardır: İngilizce, İspanyolca ve daha fazla dil. Katılmak için adınızı, dil seviyenizi ve uygunluk durumunuzu konuştuğunuz dil (ler) in listesine eklemeniz yeterlidir. Join sayfasında adım adım kılavuz bulunabilir.
Birden fazla dil bilmek zorunda mıyım?
İki dillilik ve çok dillilik mantıken WLB'de gerçek bir varlıktır, ancak gerekli değildir. Dil bilmemek, mevcut sayfalarda öneri ve iyileştirmeler yapmanıza yardımcı olabilirsiniz. Yaptığımız şey sadece çeviriler değil, aynı zamanda düzeltmeler. Dilbilgisi ve sayfanın yazılışını kontrol etmek için, yine de sadece bir dil bilmeniz gerekir.
Bu "babil" sistemi nedir? Babil seviyem nedir?
Babil, Vikipedi'nin Babil sistemi tarafından benimselendi, bir çok viki kullanıcısı biliyor. Bir kullanıcının dil yeterlilik seviyesini tutarlı bir şekilde tanımlamanın faydalı bir yoludur. Sizinkini bulmak için Babel'e gidebilirsiniz. Yine de gerçek kalın: çok yüksek veya çok düşük bir seviye belirterek kullanıcıları hayal kırıklığına uğratmak veya şaşırtmak istemezsiniz.
Dilimi göremiyorum burada! Ben ne yaparım?
Dilinizi Category:Brigadiers kategorisinde görmemeniz, katılmanıza izin verilmediği anlamına gelmez. Bu, henüz kimsenin katılmadığı veya sayfayı oluşturmak için güvenilir çeviriler alamadığımız anlamına gelir. Sadece Yatalu iletişimi ve size çevirmeniz için gereken kelime ve cümleleri verecektir.

Çeviri/düzeltme istekleriEdit

Tercüme edilmiş veya dil kontrolü yapılmış bir şeye ihtiyacım var. Nereye giderim?
Çeviriler için buraya gidin. Düzeltmeler için buraya gidin. Nasıl talepte bulunacağına ilişkin talimatlar bu sayfaların başında bulunabilir. istek kuralları iki sayfaya da gider. Sorularınız veya şüpheleriniz varsa, başka bir kullanıcıya sormakta tereddüt etmeyin.
Neyi tercüme edebileceğimi veya düzeltebileceğimi nereden bulabilirim?
Translate:Requests veya Correct:Requests'den daha fazlası, portalınız sizi bulabileceğiniz yer diliniz için yapabilirsiniz. Dilinizdeki tüm aktif istekleri gösterir, ancak yine de bazıları hala çevrilmeleri veya hatalar için kontrol edilmeleri gerekebilecek bu vikideki tüm sayfaları listeler.

SohbetEdit

Anadilimi sohbette konuşma yetkim var mı?
Moderatörlerimiz her dili konuşamıyor ve bu nedenle bu soruya sadece "evet" veya "hayır" cevabını vermek zor. Buradaki önemli bir kural şudur: sohbetteki çoğu insanın anlayabileceği bir dil konuşmaya çalışın. Sizi anlayıp anlamadıklarını bilmiyorsanız, önce sormak her zaman güvenlidir.
Neden sohbet eden herkesin adının yanında bir bayrağı var?
Her WLB üyesi yaşadığı ülkenin minyatür bayrağını ya da kendi dilinde konuşulan dili alabilir. Bir yöneticiye sorarak veya bu sayfa üzerine bir mesaj göndererek de isteyebilirsiniz. Hangi bayrağını istediğini söylemeyi unutma.
Sohbet arka planında neden dev bir harita var?
WLB, Fandom'un desteklediği tüm dünyadaki dilleri kapsamaktadır. Bu nedenle sohbetimiz her iki ayda bir arka planda farklı bir renkte ve farklı bir harita olacak. Bu, vikinin tüm düzenini de takip eder: viki arka planı, sohbet haritasını gördüğünüz kıtanın içindeki bir konum olacaktır.

ÇeşitliEdit

Ha? Bu viki onu en son ziyaret ettiğimde farklı gözükmedi mi?
Mümkün! Viki her iki ayda bir farklı bir "kıta" temasına dönüşür: Ocak - Şubat, Asya/mor, Mart - Nisan, Avustralya/mavi, Mayıs - Haziran, Avrupa/yeşil, Temmuz - Ağustos, Afrika/sarı, Eylül - Ekim anlamına gelir. Güney Amerika/turuncu ve Kasım-Aralık, Kuzey Amerika/kırmızı anlamına gelir.
Dilimde yönetici veya moderatör yok. Biri olabilir miyim
Diliniz küçük mü yoksa yakın zamanda mı katıldınız? O zaman cevap kesinlikle hayır. Ancak uzun süredir üye olsanız bile, genellikle fazladan yöneticiye veya moderatöre ihtiyacımız yok. Yatalu ve Jr Mime, destek alması gereken bir dil için uygun bir aday olduğunu düşündüklerinde kendiliğinden hitap edecek.
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.